Sławomir Konieczny

Zawód: SPAWACZ
Firma: Tramwaje Szczecińskie

Sławek jest spawaczem w spółce Tramwaje Szczecińskie. Chociaż nie pochodzi z naszego miasta, zakorzenił się tu i nie wyobraża sobie życia w innym miejscu.

„Nie jestem ze Szczecina, ale wiem, że to moje miejsce, chcę tu zostać. Uwielbiam podglądać miasto okiem mojego aparatu. Jestem pasjonatem fotografii i mogę robić zdjęcia wyjątkowym miejscom, których nie znajdę w żadnym innym mieście. Bardzo lubię swoją pracę, chociaż jest bardzo odpowiedzialna. Brygady torowe pracują niezależnie od dnia tygodnia czy pogody. Dbają o stan torowisk, reagują na wszystkie sygnały motorniczych, obchodowych i Centrali Ruchu.

Wykonujemy swoje obowiązki także teraz, kiedy pojawia się obawa o zdrowie. Zdarza się nam pracować wśród ludzi, to w obecnych czasach bywa stresujące. Pracujemy najlepiej jak umiemy, bo wiemy, że bez nas na torowisku mogłoby dochodzić do awarii, a nawet wykolejeń. Ważne jest dla mnie, żeby ludzie mogli się przemieszczać po mieście sprawnie i bezpiecznie, żeby się nie musieli martwić czy rano dojadą do pracy. Często kiedy oni śpią, ja pracuję. Dzięki temu czuję, że to co robię jest ważne.